Kıraça Holding’in kuruluş misyonu; faaliyet gösterdiği alanlarda etkin iş modelleri ve inovatif ürünlerle karlılık ve sürdürülebilir kalkınma yaratarak, tüm paydaşlarını ve Türkiye’yi ileri taşımaktır.

Bu çerçevede, otomotiv ve diğer sanayi alanlarındaki tecrübesini, otomotiv, otomotiv yedek parça, motor yat, yelkenli yat, enerji ve mühendislik çözümleri sektörlerinde sahip olduğu markalar ile değerlendirmekte, istihdam ve yenilikçi ürünler yaratarak ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır.

Bunların yanı sıra, kurucumuz İnan Kıraç’ın eşi Suna Kıraç ve kızları İpek Kıraç ile birlikte kurmuş oldukları, Suna ve İnan Kıraç Vakfı, kültür, sanat, eğitim ve sağlık alanlarında ülkemize hizmet etmekte ve bünyesindeki Pera Müzesi, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü gibi kendi alanlarında öncü kuruluşlarla çalışmalarını yürütmektedir.

Karsan

Karsan, Türkiye’de ticari araç üretimi alanında faaliyet göstermek için 1966’da Bursa’da kurulmuştur. Türkiye’nin ilk ve tek çok markaya üretim yapan otomotiv üreticisidir. Kara ulaşımında dünya markası Karsan yaygın ağı ile pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir.

www.karsan.com.tr
Sirena Marine

Öncü girişimleriyle denizcilik ve otomotiv sektöründe hizmet veren Sirena Marine, 2006 yılında Kıraça Holding bünyesinde kurulmuştur. Dünyaca ünlü İtalyan motoryat üreticisi Azimut-Benetti Grubu ile yaptığı, 2008’de bir ortaklığa da dönüşen iş birliği sonucunda Türkiye’nin ilk ve tek seri yat üreticisi haline gelmiştir. Sirena Marine; raylı sistemler, otomotiv, savunma sanayi ve iş makineleri sektörlerinde de kompozit ve paslanmaz parça üreterek üretim faaliyetlerini geliştirmeye devam etmektedir.

www.sirenamarine.com.tr
Karland

Ülkemizde otomotiv yenileme pazarının en güçlü ve kurumsal şirketi haline gelen Karland,1999 yılında kurulmuştur. Karland, uluslararası düzeyde kalitesi belgelenmiş ürünleri Türk Pazarına sunarak sektörde güç ve güvenin simgesi haline gelmiştir. Türkiye’ye yayılmış geniş distribütör ağı ile hizmetlerine değer ekleyerek sektöre yatırım yapmaya ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

www.karland.com.tr
Hexagon Katı Atık

Hexagon Katı Atık Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş., Hexagon Global’in katı atık yönetimi projelerini geliştiren ve yöneten iştiraki olarak 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Katı atıkların kaynakta ayrıştırılarak toplanması, işlenmesi, geri dönüştürülmesi, biyogaz aracılığı ile elektrik ve ısı enerjisi elde edilmesi, organik gübre üretilmesi ve değerlendirilemeyen atıkların da nihai bertarafı alanlarında faaliyet göstermektedir.

www.hexagonkatiatik.com