Tasarım Yetkinliği

Tasarım YetkinliğiMüşteri spesifikasyonlarına göre Kırpart mühedisleri, tasarım FMEA analizleriyle ölçüsel ve fonskiyonel olarak en uygun tasarım üzerinde çalışırlar. Tüm geliştirme ve tasarım süreci; kontrol listeleri ve aksiyon zaman planları ile zamanında eksiksiz yapılması için kontrol altında tutulmaktadır.

Kırpart Mühendislik bugün anasanayi tarafından kabul görmüş katı modelleme programlarına ve bunları yetkin kullanan bir ekibe sahiptir. Bilgisayar destekli modelleme ve analizlerle oluşturulan tasarım ön prototip denemelerin ardından müşterinin onayına sunulur.

Müşteri onayından sonra Tasarım doğrulama süreci başlar. Seri üretim ürünlerine en yakın olabilecek şekilde prototipin hazırlanması için son derece detaycı ve titiz bir çalışma yürütülmektedir. Üretilen prototipler daha sonra gerçek motor şartlarına mümkün olan en yakın ortamda bir dizi testlere tabi tutulurlar. İlk tasarım aşamasından başlayan FMEA analizleri bu gelişimlere paralel olarak devamlı güncellenerek devam ettirilmektedir.

Testler başarı ile tamamlanınca seri imalat kalıp, fikstür ve ekipmanların yapımına başlanır.

Seri üretim şartlarında, son ayarlamaların tamamlanması için ön seri imalatı yapılır. Üretilen ürünler son final testlerini de başarı ile geçmek zorundadırlar. Bu onay süreclerinin arkasından seri imalat başlar.