Sosyal Sorumluluk Projelerinin Örnekleri

Firmamız bünyesinde Sosyal Sorumluluk Projeleri sistematik olarak yürütülmektedir. Ayrıca kurumun geneline yayılması ve sürekliliğinin sağlanması için gerekli faaliyetler tanımlanmıştır (Ref.Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yönetmeliği). Aşağıda sosyal sorumluluk projelerimizden örnekler bulunmaktadır.

1- YALOVA ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEK OKULU & KIRPART SEMPOZYUMU

Sosyal Sorumluluk Kırpart Otomotiv olarak, Yalova Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı 4.Uluslararası Meslek Yüksek Okulları Sempozyumu’na katılımımız ve katkımızdan dolayı plaket ile onurlandırıldık. 21-23 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen sempozyuma Kırpart Otomotiv Ticaret Müdürümüz Sn. Engin CİNDORUK konuşmacı olarak katılmıştır. Ana teması “Bölgesel Kalkınmada Meslek Yüksekokullarının Rolü” olan sempozyum, tüm mesleki alanlarda akademik ve idari çalışmaların bir araya getirilmesi, tartışılması ve sektörle paylaşımımızı sağlamıştır. Sn. Engin Cindoruk, konuşmasında mesleki donanıma sahip eleman sorununun aşılması ve mesleki eğitimin teşvik edilmesi adına bu konuda düzenlenen çalışmalara destek vermenin önemine değinmiş ve yurtdışından bir katılımcının masraflarını üstlenerek; düzenlenecek uluslararası mesleki sempozyumların devamlılığı için örnek bir davranış sergilemiştir.

2- MESLEK OKULLARINA KIRPART’DAN DESTEK VAR

Sosyal Sorumluluk“Atma Değerlendir, Meslek Okullarını Güçlendir” projesine katkıda bulunmamızı sağlayan Taysad, yetişmiş insan kaynağını temin eden temel kuruluşlardan biri meslek liselerini güçlendirmek için, içinde bulunduğumuz çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Kırpart, bu projeye destek verirken meslek okullarından mezun ve ileride bizlerle birlikte çalışacak olan öğrencilerin yetkinliklerini arttırmanın ortak hedef olması gerektiğini düşünmüş; ölçü aletleri, laboratuvar ekipmanlarının meslek liseleriyle paylaşmak üzere Taysad’a bağışlamıştır.

3- GEMLİK GÜCÜM SPOR’UN BAŞARISINA KIRPART’DAN DESTEK 

Bursa’nın Gemlik İlçesi Gücüm Spor Kulüp Başkanı Tuğan Büyükbaşaran, Kırpart Otomotiv ve diğer ilçe sanayicilerinin de aralarında olduğu firmaların desteklerini alarak; spora verdiği desteği  başarılarıyla taçlandırmıştır.
Kırpart Otomotiv, 2015-2016 sezonuna 100 adet kombine bilet satın almış ve Gücüm Spor Basketbol Takımı’nın başarısını paylaşmıştır. Sporun desteklenmesi , gençlerin spora özendirilmesi  ve hatta adli vakalara karışmış gençlerin faydalı alanlara yönlendirilmesi  amacıyla yerel yönetim ve okul yöneticileri ile işbirliği yapılarak, biletler dağıtılmıştır. Kırpart sosyal ve sportif alanda Gücüm Spor’un yanında olduğunu göstermiştir.

4- KIRPART’DAN KANSERLE DANS DERNEĞİ’NE MORAL BAĞIŞLANDI

Sosyal Sorumluluk“Ya Sen, Ya Ben, ya da Sevdiğimiz; Kanserle Dans Ettik, Ediyoruz, Edeceğiz” sloganıyla faaliyet gösteren Kanserle Dans Derneği’ne bağışta bulunduk.
Kırpart’ın kadın çalışanları ile 8 Mart Dünya  Kadınlar Günü vesilesiyle, çalışma arkadaşımız Ayşe Sarıhan’ın meme kanserine  karşı verdiği  mücadelede yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Ayrıca bu sesimizle çalışanlarımıza, kanserle mücadelede bununla dans edenlerin en çok morale ihtiyacı olduğunu vurguladık ve biz de desteğimizi moral olarak verdik.  Çevremizde bu desteğe ihtiyacı olanların yanında duran Kanserle Dans Derneği’nin daha fazla kişiye moral olması için yanlarında olduk.

5- TÜRK KIZILAYI İLE KIRPART ELELE

Sosyal SorumlulukKırpart çalışanları, Türk Kızılay’ı ile elele vererek, bir damla kan ile bir cana hayat veriyor. 
Kan verme bilincinin yerleştirildiği firmamızda düzenli aralıklarla çalışanlarımızın kan bağışında bulunmaları sağlanıyor.

6 -GEDELEK SPOR KULUBÜ’NDEN KIRPART’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Sosyal SorumlulukKırpart, sağladığı fayda ve yardımlarla Gedelek Köyü sakinlerinin sevincine ortak oldu.
Gedelek Köyü Spor Klübü’ne verdiği destek ile spora verdiği önemi bir kez daha kanıtladı. Şirketimiz adına  teşekkür plaketini Ticaret Müdürümüz Sn. Engin Cindoruk kulüp başkanı Sn. Arif Gök’den almıştır.
Sporun yanısıra köyün fiziki şartlarının iyileştirilmesi için köy meydanındaki Gedelek Köyü Şehitliği ve Atatürk Anıtı’nın görsel olarak düzenlenmesini sağlamıştır. Yerel festivallere sponsorluk yapmış ve böylece köyün sosyo-kültürel alandaki gelişim ve tanıtımına katkıda bulunmuştur.