Kısaca Kırpart

Motor komponentleri üretiminde lider ve önde gelen OEM tedarikçisi olan Kırpart A.Ş., 1969 yılından bu yana otomotiv sektöründe dünyanın başlıca Orijinal Parça Üreticileri (OEM) için her zaman güvenilir bir ortak ve tedarikçi olmuştur. İleri düzey mühendislik imkan ve kabiliyetleri, engin deneyim ve kalifiye iş gücüyle dinamik ve yenilikçi bir firma olan Kırpart termostat, su ve yağ pompası gibi motor soğutma sistem komponentleri tasarım, geliştirme ve imalatında uzmanlaşmıştır.

1978'den bu yana termo-wax teknolojisi know-how'ına sahip Kırpart, dünyada termostat üretim sürecini kara kutu tasarım aşamasından müşteri spesifikasyonlarına uygun imalata taşıyabilen birkaç firmadan biridir.

Ayrıca, 1982'den bu yana, Kırpart binek araçlardan ticari araçlara kadar geniş bir yelpazede her tür taşıt için çeşitli su ve yağ pompalarını Orijinal Parça Üreticisinin motor spesifikasyonlarına göre tasarlayarak üretmektedir.

Kırpart'ın bir diğer önemli ürün kalemi de yüksek basınçlı alüminyum pres döküm parçalardır. En yeni teknolojiyi deneyimiyle birleştiren Kırpart, en modern makinelerle teçhiz edilmiş yeni ve dinamik dökümhanesinde tüm dünyada OEM ve Tier-1 müşterilerin talep ve beklentilerini karşılayan imalatimkanına sahiptir. Dökümhanemiz, spektrometre, 3D CMM ölçüm cihazı ve üretimde optimum kaliteyi sağlayan X-Ray cihazıyla tam teçhizatlı bir laboratuvar desteğine sahiptir.

Kırpart, en son talaşlı imalat teknolojisi yardımıyla tüm döküm imalatlarını kendi bünyesinde gerçekleştirmek- tedir. Kırpart, tam otomatik robot destekli CNC tezgahlarında gerçekleştirdiği hacimli seri imalatlarda makineleri en verimli ve optimize bir şekilde kullanabilmekte ve en son teknoloji ürünü CNC makineleri, tam teçhizatlı laboratuvar ve ileri düzeyde eğitimli, kalifiye operatörlerinin de desteğiyle Kırpartarzu edilen en hassas kesim sonuçlarını elde edebilmektedir.

Döküm, talaşlı imalat ve montaj operasyonlarını tek çatı altında toplayan Kırpart, tüm bunlara ilave olarak ürün tasarım, geliştirme, test ve doğrulama imkan ve kabiliyetleri, tam teçhizatlı 3 adet özel laboratuvarı, TS/ISO 16949 ve ISO 14001 de dahil olmak üzere gerekli bütün kalite belgeleri ve eksiksiz uygulanmakta olan ERP imalat yönetim sistemi ve deneyimli kadrosuyla, Orijinal Ekipman İmalat sektöründe payını her geçen gün artırmaktadır. Günümüz itibariyle, firmamız toplam üretiminin %90'ı dünya genelindeki Orijinal Parça Üreticileri (OEM) için gerçekleştirilmektedir.