Kıraça Holding

İnan Kıraç ve Claude Nahum tarafından Kıraça Şirketler Topluluğu adıyla 1998 yılında kurulan Kıraça Holding; otomotiv, bağımsız yenileme pazarı, tasarım-mühendislik, denizcilik ve enerji alanlarında faaliyet göstermektedir.

Türk otomotiv sektöründeki kapasite fazlası atıl yatırımları Türk ekonomisine kazandırmak, yeni bir pazarlama ve dağıtım modeli ile bağımsız yedek parça piyasasındaki dağınık yapıyı organize etmek ve uluslararası ticaret alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulan şirket, gücünü ve başarısını kısa bir sürede kanıtlamıştır. Kıraça Holding, konularında uzman personeli ve grubunda bulunan şirketleriyle büyümeye ara vermeden devam etmektedir.

Kıraça Holding kurucularından İnan Kıraç'ın eşi Suna Kıraç ile birlikte kurmuş oldukları Suna ve İnan Kıraç Vakfı; eğitim, kültür,sanat ve sağlık alanlarında yapmış olduğu faaliyetler ile Kıraça Holding'in sanayi ve ticaretteki başarılarına ışık tutmaktadır. Vakfın bünyesinde, Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü yer almaktadır.

Karsan

Karsan, Türkiye'de ticari araç üretimi alanında faaliyet göstermek için 1966'da Bursa'da kurulmuştur. Türkiye'nin ilk ve tek çok markaya üretim yapan otomotiv üreticisidir.

www.karsan.com.tr

Karland

Karland 1999 yılında kurulmuştur. Otomotiv yenileme pazarının en güçlü ve kurumsal şirketi haline gelen Karland, uluslararası düzeyde kalitesi belgelenmiş ürünleri Türk pazarına sunarak sektörde güç ve güvenin simgesi haline gelmiştir.

www.karland.com.tr

Kırpart

Motor komponentleri tasarlama ve üretiminde Türkiye'de lider firma olan Kırpart A.Ş. 1969'dan beri uluslararası otomotiv sektöründe önde gelen Ana Sanayi Araç Üreticileri'ne hizmet vermektedir. Uzun yıllara dayanan iş tecrübesi, uzman mühendislik kadrosu, yenilikçi ve dinamik yapısıyla Kırpart, termostat, yağ ve su pompaları gibi motor komponentlerini dizayn etme, geliştirme ve üretme konularında uzmanlaşmıştır.

www.kirpart.com.tr

Sirena Marine

2006 yılı Kasım ayında, dünyaca ünlü motor yat üreticisi Azimut-Benetti Grubu ve Kıraça Holding arasında yapılan anlaşma neticesinde Sirena Marine Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur. Şirket Azimut marka motoryatların distribütörlüğünü de yapmaktadır.

www.sirenamarine.com.tr

Hexagon Studio

Hexagon Studio, yerel ve uluslararası otomotiv yan sanayisine ve ana sanayisine tasarım ve mühendislik hizmeti sunmak üzere kurulmuş tecrübeli ve güçlü kadrosu ile mühendislik ve tasarım alanında Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu'daki müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan bir Türk firmasıdır.

www.hexagonstudio.com.tr

Hexagon Global Enerji Kaynakları

Hexagon Global Enerji Kaynakları, Hexagon ve Kıraça ortaklığı ile Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığını azaltmak ve ülkemizin rüzgar, güneş gibi zengin yenilenebilir enerji kaynaklarını değerlendirerek düşük emisyonlu enerji üretimi sağlamak amacıyla kurulmuştur.

www.hexagonglobal.com